10 הדברות בהגנה על הבית

10 הדיברות להגנה על הבית

פריצה הביתה - אירוע לא נעים, המעורר תחושות קשות בעקבותיו של חילול הפרטיות ויצירת תחושת חוסר ביטחון עבורנו, במקום שאמור להיות הכי בטוח בעולם !
פריצה הביתה בשעה שאנו ישנים, היא אירוע טראומטי ואף מסוכן. אם מי מבני המשפחה יתעורר במהלך הפריצה, הדבר עלול להוביל למפגש מסוכן עם הפורץ.

חזרה לבית הפוך ומבולגן, טיפול בנזקים לריהוט, לקירות, לפריטי הנוי וכו' - יגרמו לנו ולכל בני הבית לתחושות קשות ומועקה. עם זאת - פריצה אינה גזירת גורל ! עלינו לדאוג מראש לעשות את המירב, עבורנו ועבור הילדים - שהבית ישאר המקום הפרטי והמוגן שלנו.

החלטתי לשתף אתכם במספר נקודות פשוטות, שכל אחד יכול לעשות - על מנת להרחיק את הפריצה.


 • דירה ריקה קוראת לגנב ! 
  דירה המשדרת שדיירי הבית בחופשה, מהווה יעד מועדף עבור פורצים. הקפידו לטשטש את העובדה שהדירה ריקה למשך זמן ממושך  - להקפיא את המנוי לעיתון, לבקש משכן שירוקן את תיבת הדואר מידי פעם, שידליק רנדומלית אור בדירה בכל פעם בחדר אחר (לחילופין, ניתן לחבר אמצעים פשוטים כגון שעון שבת או טיימר).
 • פריצות לא קורות בהכרח בלילה. צוות פורצים מיומן שאוסף מודיעין על השכונה, מגיע לפעמים עם משאית הובלות במהלך היום, כאשר הרחוב ריק - מרוקן את הבית ויוצר מראית עין של "מעבר דירה". עדכנו שכנים קרובים בדבר נסיעתכם ובקשו מהם לפקוח עין ולהיות ערניים. רכב בחנייה של בית פרטי מעיד לרוב על הימצאות בבית.
 • אם יש לכם גינה - הקפידו לטפל בה טרם הנסיעה. עציץ רופף שנפל ברוח והתנפץ - מעיד על כך שאיש לא עובר שם. דשא שגדל פרא וגינה לא מטופחת יוכלו להעיד על היעדרות ממושכת.
 • הימנעו מלפרסם את דבר נסיעתכם המשפחתית ברשתות החברתיות. לא לפרסם גם אירועים משפחתיים נקודתיים לפני קיומם (חתונה, בר מצווה וכו').
 • מפתח מוסתר ... פורצים מיומנים יחפשו את "מקומות המסתור" של המפתח - בעציץ, בארון החשמל, מעל ארון החשמל, מתחת לשטיח ועוד. מפתח שהשארתם לילד שיחזור או לבעל ששכח לקחת מפתח יכול להיות "המפתח לפריצה" ! אל תשאירו מפתח בסביבת הבית ובטח לא בקרבת דלת הכניסה.
 • אם נכנסתם לדירה חדשה או שכורה - החליפו מנעול בדלת הכניסה !
  אם הילד לא זוכר היכן איבד את המפתח, או יש חשש שנגנב - החליפו מנעול !
  טיפ: ניתן להחליף מנעולים עם שכן קרוב שרצה בכך, וכך תשלמו רק על העבודה של מתקין המנעולים ולא על המנעול.
  אם הילדים מאבדים מפתחות בתדירות גבוהה - מומלץ לשקול התקנת מנעול חכם, המשלב קריאת טביעת אצבע + קוד. מנעולים אלו בעלי סטנדרט אבטחה גבוה ומבטלים את הצורך להסתובב עם מפתחות.
 • פירצה קוראת לגנב, וגנב שקוראים לו - בא ... הקפידו על סגירת חלונות, דלתות, תריסים, עליות גג, כניסה מהחניה וכו'. פריצות רבות מתרחשות מפתחים שנותרו פתוחים - על כן הקפידו על סגירתם ואם הם לא מהווים מחסום מספק מפריצה (למשל דלת זכוכית, ללא סורגים או תריס) כדאי לשקול התקנת אמצעי מיגון – סורגים (לא רק בדירות קרקע), דלתות עמידות יותר, מנגנון נעילה עליון לדלת כניסה (מנעול כספת), מנגנוני נעילה לתריסים, אבטחת ויטרינות זכוכית באמצעות מוט ועוד.
 • מיגון הבית  - פורץ יעדיף להימנע מפריצה לבית ממוגן במערכות הגנה ואזעקה וסביר כי יבחר בבית אחר שאינו ממוגן. התקינו בביתכם אמצעי אבטחה, שיאפשרו לכם ליצור הרתעה, אך גם יעניקו לכם התראה על ניסיונות פריצה, או אפילו על איסוף מודיעין לפריצה - הרי הייתם רוצים לדעת אם מישהו מסתובב אצלכם בגינה, או מגיע לדלת הבית ומנסה להתעסק עם המנעול (ולהזמין משטרה מיד).
  הדבר גם כלכלי - חברות ביטוח לעיתים מעניקות הנחות בביטוחי דירה ממוגנת המערכת אזעקה תיקנית.
 • תאורה – הקפידו להאיר את הכניסות לבית ! ניתן להתקין תאורה המשולבת בגלאי נפח, המופעלת אוטומטית בזיהוי תנועה. פורצים יעדיפו לפרוץ פתחים לדירות, ממקומות בהם הם מוסתרים היטב.
 • מזעור הנזק !
  אל תחזיקו בבית סכומי כסף גדולים. רכוש יקר כדאי לנעול בכספת מוסתרת היטב. מומלץ להתקין בבית שתי כספות – אחת זולה ויחסית גלויה, עבור הפורץ ... ואחת טובה ומוסלקת היטב עבורכם.
  הקפידו להסתיר היטב דברי ערך – דרכונים, תכשיטים, כרטיסי אשראי וכו'. חדר השינה הינו המקום המועדף לחיפוש דברי הערך, על כן, נסו למצוא מקומות מסתור מחוץ לחדר השינה.


עד כאן 10 הדיברות להגנה על הבית - אבל לא כדאי לפספס את הפסקה הבאה !
כדאי להכיר שמיגון הבית במערכת אבטחה חכמה - העונה כמעט על כל צורך, במחיר זול יותר מאי פעם ועם מינימום אזעקות שווא או גם פגיעה בפרטיות שלכם כאשר אתם שוהים בביתכם. לכל בית ישנן נקודות תורפה אחרות - ומומחה אבטחה חכמה יידע לתת לכם את הפתרון האולטימטיבי, להרחיק את הפורצים מביתכם. זאת בשילוב של מערכת מותאמת, מיקום גלאי האבטחה, סוג הגלאי המתאים בכל נקודה, מצלמות חכמות במקומות המדויקים, שילוב באמצעי התראה כגון קבלת צילום למייל, או סמס SMS כאשר מתחיל אירוע, מניעת הפעלות שווא כתוצאה מתנועת בעלי חיים, הגנה על המערכת עצמה ושרידותה, נטרול אוטומטי של פעילות המצלמות כאשר אתם בבית, שימוש באפליקציות מתקדמות ועוד.

ביטחון למשפחה, ויצירת מקום בטוח לא מחייב השקעה כספית דרמטית כבעבר.
ניתן למצוא פתרונות חכמים וזולים ולפרוס את התשלומים לשנה או יותר, כך שניתן לשפר את ההגנה על בני הבית, בהשקעה כלכלית לא גבוהה.

אני שמח להציע לך פגישת ייעוץ ללא עלות בביתך, בה נדון על הדרכים בהם כדאי להגן על הבית- ולהקטין דרמטית את הסיכוי לפריצה.


בהצלחה,
אריק - מומחה לאבטחה חכמה
Zarcom